Olejki naturalne, czyli gdzie szukać ukojenia dla naszej skóry

Trudno się dziwić, że produkty ekologiczne cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wielu nowoczesnych kobiet. To absolutny przełom w pielęgnacji nawet bardzo suchej i trudnej do opanowania skóry. Składniki, jakie są w nich zawarte, występują naturalnie  w przyrodzie, co jednocześnie niweluje jakiekolwiek kwestie związane z alergiami czy brzydkimi uczuleniami. Co ważniejsze, tego typu produkty nadają się również do stosowania przez niemowlęta, a także osoby z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry.

 Dopasuj produkt do siebie

Naturalne oleje pozyskiwane są z najróżniejszych roślin. Jeśli chodzi o oleje schnące, najczęściej znajdziemy na półkach drogeryjnych dzika różę, wiesiołek, ogórecznik, czarnuszkę, pestki winogron oraz rokitnik. Wśród przedstawicieli olejów półschnących można znaleźć olejek arganowy, ale też słodkie migdały, sezam, pestki moreli czy krokosz. W przypadku olejów nieschnących będziemy mieć do czynienia z awokado, kokosem, oliwą z oliwek, pestkami dyni oraz olejem makadamia.

Wybierz odpowiedni produkt

Nasza skóra poważnie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia na najwyższym możliwym poziomie. Każdy rodzaj cery wymaga jednak indywidualnego potraktowania, ponieważ każda jest wrażliwa na inne aspekty pielęgnacji. Cera sucha potrzebuje nieschnących olejków, cera mieszana oraz normalna półschnących, a cera tłusta oraz trądzikowa jedynie tych schnących, o bardzo delikatnej, lekkiej konsystencji.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *