W jaki sposób dopasować naturalne olejki do rodzaju cery?

Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko same produkty ekologiczne, naturalne oraz kosmetyki pochodzące z bio- źródeł, ale także ekologiczne oleje, które są najlepszym sposobem na pielęgnację oraz na nawilżenie naszej skóry czy doprowadzenie włosów do stanu używalności, na przykład po długotrwałym koloryzowaniu włosów.

Co trzeba wiedzieć o olejkach?

Podstawą wiedzy na ich temat jest ich podział. Można wyróżnić oleje schnące, półschnące oraz nieschnące. Zależy to od ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie posiadają – to one są niezbędne do dobrego i właściwego funkcjonowania naszej skóry. Nie zawsze jednak duża zawartość kwasów jest dobra – trzeba więc odpowiednio dopasować ich nasycenie do rodzaju cery. Na szczęście nie jest to trudne.

Najlepsze dla twojego typu cery

W przypadku problematycznej cery tłustej oraz trądzikowej najlepiej zdadzą się oleje schnące, lekkie, wchłaniające się w zasadzie od razu. Posiadają w sobie nieco ponad pięćdziesiąt procent wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jeśli idzie o cerę mieszaną oraz normalną, oleje półschnące będą najodpowiedniejsza – ich konsystencja jest lekka, a w składzie między dwadzieścia a pięćdziesiąt procent kwasów tłuszczowych. Oleje nieschnące będą odpowiednie do cery suchej, których konsystencja jest gęsta oraz raczej ciężka, długo się wchłaniają. Pełen przegląd najlepszych produktów znajdziesz zawsze na stronach takich sklepów, jak sklep naturalny.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *